Firmamız proje,müşavirlik,mühendislik,inşaat ve yeraltı araştırmaları ile ilgili her türlü problemin çözümünde 1990 yılından itibaren yüksek teknoloji ile kaliteli hizmete tecrübeli kadrosuyla devam etmektedir. Geçmişten bugüne kadar birlikte olduğumuz, oluşumumuza katkılarını esirgememiş, bize güven duymuş tüm dostlarımıza, yapı sahibi, mimar, mühendis ve teknik insanlarımıza, ilgili kuruluşlara minnettarlığımızı sunar, teşekkür ederiz.

Genel Müdür

Kadem EKŞİ

 

ÖZGEÇMİŞ

1965 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Maltepe’de; Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde 1990 yılında tamamladı. Eğitim hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşları bünyesinde aktif çalışmalarda bulundu. 1991 yılında iş hayatını kısa dönem askerlik vazifesi sonrası Bayındırlık ve İskân Bakanlığı bünyesinde mühendis olarak devam ettirdi. Kamuda başlayan iş hayatı, 1993 yılında özel sektörde kurucusu olduğu Ekşioğlu Şirketler Grubu ile devam etmektedir. Yer bilimleri, Mimarlık ve mühendislik alanında proje ve müşavirlik hizmetleri; İnşaat alanında iş merkezleri, villa, konut yapım işlerini içeren şirketler grubunun bu faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset bilimi üzerine akademik çalışmalar yapmıştır.

- T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı / UMREK Yönetim Kurulu Üyesi
- İstanbul Ticaret Odası / Meclis üyesi
- Mimar ve Mühendisler Gurubu / denetleme ve genel idare kurulu üyesi
- MÜSİAD / İnşaat  sektör kurulu üyesi
- DEİK / üye
- GYODER / üye
- Girişimci İşadamları Vakfı / kurucu - üye
- Ekşioğlu Vakfı / kurucu - üye
- Türkiye Deprem Mühendisleri Derneği / kurucu - yerbilimleri komisyonu
- Jeofizik Mühendisleri Odası / üye
- Maltepe Spor Kulübü / üye
- Maltepe Rizeliler Derneği / üye
- İkizdere Derneği / kurucu
- Ridef - Üye
- ÇEKÜD Çevre Kültür Derneği / üye-çevre komisyonu

Yukarıda belirtilen Sivil Toplum Kuruluşları (STK) bünyesinde kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği, dernek başkanlığı, dernek üyeliği gibi görevlerde bulunmuş olup birçok görevi de hala sürdürmektedir. İş hayatındaki tüm tecrübe ve birikimlerini STK‘larında sempozyumlarla, bilimsel etkinlik ve makalelerle, çeşitli platformlarda sunmaktadır. Kadem Ekşi, evli ve iki çocuk babasıdır.